Zapraszamy na:

Głodówkę Leczniczą

nad morzem wiosną 2024
Jastarnia lub Łeba
a już dzisiaj zapraszamy na:

Oczyszczanie Wątroby
i oczyszczanie z pasożytów

5 dni nad morzem
czyli jesienne sprzątanie organizmu

25-29 październik 2023
Dom Zdrojowy Jastarnia


Dokładny opis warsztatu Oczyszczania wątroby znajduje się w zakładce - zapraszamy na warsztaty.


O Głodówce:
Głodówkę organizujemy jedynie w terminie wiosennym,
kiedy to organizm sam według swojego zegara biologicznego podejmuje funkcję oczyszczania. Każdy inny termin jest niefizjologiczny i powoduje wymuszanie na organizmie innej aktywności, niż to jest zapisane w genach.

Tak więc, jeśli trafiłeś/aś na naszą stronę wcześniej - to masz akurat dużo czasu, aby się do tej ważnej, istotnej celebracji, jaką jest głodówka przygotować. Im więcej wiemy na temat tego ciekawego, mistycznego wydarzenia tym ciekawiej możemy je przeżyć.

Osoby, które nie mogą się doczekać, aby zacząć pozytywną pracę w kierunku zdrowia, zapraszamy do zakupienia książki, w której opisaliśmy nasze 13-letnie doświadczenie ze wspólnego głodowania nad morzem "Głodówka Lecznicza, detox, oczyszczanie". Książkę w cenie 26 zł + koszt wysyłki można kupić przesyłając maila z zamówieniem do redakcji: wegetarianski@wegetarianski.pl


O głodówce:
W przeszłości post stanowił jedną z najstarszych, naturalną metodę leczniczą. Był także czasem oczyszczenia, nabierania sił witalnych. Również i późniejsi medycy dostrzegali dobrodziejstwa okresowego powstrzymywania się od jedzenia. Plutarch zwykł mawiać: zamiast w chorobie brać leki, lepiej głodować, choćby i jeden dzień.

Paracelsus uważał głodowanie za największe lekarstwo.
Dzisiaj, po dobie wiary w potężne, zbrojne w nowoczesną aparaturę medyczną ramię medycyny, po dobie pigułek na wszystko, pacjenci i niektórzy lekarze zwracają się znów do głodówek leczniczych. A medycyna odkrywa coraz to inne ich rewelacyjne działanie.

Aby głodówka była pożyteczna dla organizmu, należy się do niej odpowiednio przygotować. Zaakceptować niedogodności, które ze sobą niesie, nie bać się jej i cieszyć się z korzyści zdrowotnych. Ważne jest, aby tak zaplanować sobie te kilkanaście dni, aby nic nam w tym czasie nie przeszkadzało. Zająć się jedynie słuchaniem własnego organizmu i wspomaganiem go. A przy uważnym słuchaniu można wiele się dowiedzieć na przyszłość.

Gościć nas będzie Dom Zdrojowy Jastarnia http://zdrojowy.com.pl
luksusowy, czterogwiazdkowy hotel SPA z basenem i kilkoma saunami, siłownią i licznymi atrakcjami, zlokalizowany nad samym morzem, ok 50 m od plaży
Hotel mieści się przy ul. Kościuszki 2 w Jastarni na Helu.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze strony ośrodka: http://zdrojowy.com.pl
Hotel został zbudowany przez najlepszych architektów jeszcze przed wojną, stąd ma niesamowity klimat i unikalne położenie nad samym morzem. Jest prawdopodobnie najpiękniejszym obiektem na Helu, a może nawet na wybrzeżu :)

Do naszej dyspozycji w ramach pobytu:
- kompleks SPA czyli piękny basen, sauny – kilka rodzai, jacuzzi, słoneczna łąka, tepidarium i inne SPA atrakcje
- wi-fi w pokojach i na terenie ośrodka, a także możliwość skorzystania z komputera w holu ośrodka
- parking
- świetnie zaopatrzona, profesjonalna siłownia
- bilard, ping-pong itp. kijki do spacerów
- ręczniki i szlafrok (do schodzenia do SPA) w pokoju i suszarki do włosów, czajniki, szklanki
- rowery do indywidualnego użytku w czasie wolnym, więc można wziąć (jeśli ktoś ma) stroje rowerowe.

Masę pięknych tras na wycieczki/spacery więc proszę podszlifować kondycję przed wyjazdem. Jastarnia, niegdyś wioska rybacka, obecnie nadmorska miejscowość wypoczynkowa ma jedne z ładniejszych plaż polskiego wybrzeża.

W programie: codzienne wykłady dotyczące zdrowego życia i odżywiania, leczenia postem, a także konsultacje lekarskie indywidualne kolejno dla wszystkich uczestników.

Opiekę medyczną nad turnusem będzie sprawował doktor Paweł Błaszczyszyn, absolwent warszawskiej A.M. Specjalista w zakresie akupunktury, homeopatii, irydologii, psychoterapii oraz różnych technik medycyny manualnej i masażu. Kierownik Warszawskiego Centrum Medycyny Naturalnej KOMED, w którym pracuje od 1990 roku.
Doktor jest propagatorem zdrowego stylu życia i ruchu. Autorem licznych artykułów i uczestnikiem programów radiowych i telewizyjnych poświęconych medycynie naturalnej. Od 25 lat wegetarianin. Ilustrator książek, satyryk, malarz, ogrodnik, podróżnik. Uwielbia rower, narty oraz praktykuje od lat Tai-Chi.

Gimnastykę poranną poprawiającą pracę wszystkich narządów i popołudniowe ćwiczenia relaksacyjne z elementami samoleczenia i automasażu, które będą codziennie poprawiać naszą kondycję i samopoczucie poprowadzi certyfikowany instruktor jogi .

Wieczorne spotkania po 19 będą muzyczną podróżą na bębnie, albo leczniczym spacerem z gongami, misami i innymi etnicznymi instrumentami. Wibracje gongu i mis mają moc przywracania spokoju i naturalnego porządku w ciele i psyche.

Te wieczorne sesje podniosą naszą energię życiową, zsynchronizują półkule mózgowe, wprowadzą w głęboki stan relaksu (fale alfa), zbalansują i oczyszczą.
Dźwięk ma bardzo silny relaksacyjny wpływ na ciało i umysł człowieka.
Prócz muzykoterapii doświadczymy także dobrodziejstw aromaterapii. A wszystko po to, by oczyścić i zharmonizować centra energetyczne i odpowiadające im organy fizyczne.
Dźwięki i wibracje mis Tybetańskich docierają do każdej komórki naszego ciała: poprawiają prace narządów wewnętrznych, szybciej usuwane są toksyny. Powodują samouzdrawianie naszego organizmu, następuje regeneracja. Stopniowo usuwane są blokady, napięcia - te z poziomu fizycznego jak i psychicznego.

Głodówka jest dobrym sposobem na oczyszczenie ciała ale także i psychiki z toksycznych emocji.
Czas sprzątania organizmu sprzyja przepaleniu starych ograniczających wzorców, które postaramy się rozpoznać, a następnie dzięki odpowiednim technikom „przepalić” w alchemicznym ogniu, który intensywnie rozpala się podczas głodowania. Celem jest poprawienie jakość życia i oddychanie pełną piersią, które też podnoszą odporność psycho-fizyczną.

Turnusem opiekować się będzie Agnieszka Olędzka - redaktor naczelna miesięcznika Wegetariański Świat, który założyła w 1994 roku i prowadziła go do 2018 roku.
W 1985 ukończyła na UW dziennikarstwo, pracowała w różnych redakcjach pisząc o ekologii, środowisku, zdrowiu. W 1999 zorganizowała pierwszy w Polsce turnus głodówkowy, który kontynuowany jest co roku, zawsze na wiosnę, nad morzem. Autorka książek o zdrowej kuchni: Kuchnia wegańska. Wegetarianka i ekolożka z przekonania.

Będą też spotkania z naszymi gośćmi, którzy poprowadzą ciekawe wykłady i warsztaty.

Rozmowy w kręgu mające pomóc w wyrzucaniu toksyn nie tylko fizycznych. W ciągu dnia - marsze i odpowiednio dobrane ćwiczenia na plaży, spacery, stała, całodobowa opieka lekarska.

W tym okresie występuje najsilniejsze stężenie dobroczynnie działającego na nasz organizm jodu w powietrzu, tak więc przy okazji można będzie zaopatrzyć się na cały rok w ten ważny pierwiastek.


Koszt pobytu dla głodówkowiczów uwzględniający: zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką (jeśli ktoś życzy sobie pokój 1-osobowy to dopłata), wszystkie wymienione zajęcia, codzienne wykłady, opiekę lekarską (każdy uczestnik będzie indywidualnie zbadany), saunę - będzie podany blizej terminu głodówki, w grudniu.


Zdecydowanych prosimy o zgłoszenie się do nas mailem: wegetarianski@wegetarianski.pl i po uzyskaniu odpowiedzi wpłacenie zaliczki 500 zł. Zgłoszenie + zaliczka rezerwują miejsce. W tym roku ilość miejsc ograniczona, prosimy o zapisy.

Do zobaczenia nad morzem na wiosnę 2024 roku!
redakcja
- [str. główna] - [jak się przygotować] - [przebywanie na głódówce] - [głodówka w religiach] - [znani o głodówkach] - [fragment dziennika] - [wychodzeniez głodówki] - [kartki z poprzednich głodówek] - [pytania i wątpliwości] - [o nas] - [zaproszenie na głodówkę] - [zgłoszenia] - [zaproszenie na odchudzanie] - [polecane artykuły] - [kontakt] -